ZASILACZ DO TAŚMY LED 100W

ZASILACZ DO TAŚMY LED 100W

Zasilacze do taśmy LED

Odpowiedni zasilacz do taśmy LED jest niezbędny dla jej prawidłowego funkcjonowania. Ma on za zadanie przetwarzać wysokie napięcie prądu zmiennego z sieci na stały 12 albo 24 V. Takie akcesorium w atrakcyjnej cenie zapewnia długotrwałą pracę instalacji LED bez awarii, migotania czy niepożądanego ściemniania. Wybierz jeden z poniższych zasilaczy do taśm LED i przekonaj się!

ZASILACZ DO TAŚMY LED 100W

Zasilacz do taśmy LED 100 W – dla kogo jest przeznaczony?

Zasilacz do taśmy LED 100 W, tak samo jak reszta naszego asortymentu, wykorzystywany jest głównie przez specjalistów z branży reklamowej, wnętrzarskiej i architektonicznej. Doceniają go także hobbyści i majsterkowicze ceniący pracę z solidnymi produktami. Temat zasilaczy bardzo często poruszamy na stronie sklepu internetowego OPTO-PLAST. Wynika to z prostego powodu – szeroki asortyment zasilaczy marki Mean Well daje nam dużo możliwości do pisania o wyjątkowych funkcjonalnościach każdego z nich.

Zasilacz do taśmy LED 100 W najlepiej sprawdzi się przy oświetleniu o mocy 80 albo 90 W. Takie obciążenie umożliwi mu optymalny tryb pracy. Zalecane jest bowiem, aby zasilacz posiadał zapas mocy nie mniejszy niż 10%. Oprócz tego trzeba pamiętać, że jeden zasilacz powinien pracować z taśmą o maksymalnej długości 5 m. Oczywiście urządzenie może być wykorzystywane również przy montażu innego oświetlenia niż taśma LED. Doskonale współpracuje z modułami LED, listwami czy chociażby naświetlaczami.

Specyfikacja – zasilacz do taśmy LED 100 W

Prezentowane w tej kategorii zasilacze do taśmy LED zaliczają się do grupy zasilaczy impulsowych. Oznacza to, że stabilizują napięcie przemienne z 230 V na stałe napięcie 12 V. Taka funkcja zapobiega usterkom obwodu i zapewnia równomierny dopływ energii w taki sposób, aby diody świeciły jasno, nie migotały ani nie ulegały niepożądanemu ściemnianiu. Oprócz tego urządzenie jest właściwie bezawaryjne i małe, dzięki czemu ukrycie za telewizorem czy regałem nie stanowi najmniejszego problemu.

Spełniając wszelkie normy europejskie, sprzęt klasyfikuje się jako bardzo bezpieczne i sprawdzone rozwidnianie. Zasilacz do taśmy LED 100 W zyskał takie miano z powodu częstego wykorzystania właśnie przy instalacjach wewnętrznych. Za jego pomocą idealnie oświetlisz otaczającą Cię przestrzeń. Zasilacz 100 W w połączeniu z taśmą LED to idealne rozwiązanie wykorzystywane przy oświetlaniu na przykład garderoby, podwieszanego sufitu, podłogi, instalacji lub projektów kreatywnych. Urządzenie ma szczelną obudowę, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać ciekawe oświetlenie pod prysznicem, w okolicach wanny czy pod okapem.

Dlaczego warto kupić zasilacz do taśmy LED?

O zaletach korzystania z instalacji świetlnych LED przekonało się już wielu naszych klientów – dołącz do nich! Największym plusem korzystania z opisywanej technologii jest jej energooszczędność, co rzutuje pozytywnie na środowisko naturalne oraz rachunki za prąd. Elastyczne taśmy możesz zamontować niemal w dowolnym kształcie, co otwiera wiele ciekawych rozwiązań wnętrzarskich. Odpowiednio dobrany zasilacz do taśmy LED przedłuża żywotność diod, zatem z powodzeniem zainstalujesz je także w trudno dostępnych miejscach bez ograniczeń związanych z ich wymianą.

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań swoje upodobania argumentują wysoką ceną akcesoriów LED. Warto jednak wiedzieć, że cena zasilaczy do taśmy LED wykonanych ze starannie wyselekcjonowanych surowców i solidnych materiałów w sklepie OPTO-PLAST jest korzystna dla klientów. Koszty instalacji zwracają się bardzo szybko w postaci zredukowanych rachunków. Zakup sprzętu LED stanowi więc niewielką inwestycję w efektowne oświetlenie wnętrz. Cena opisywanych artykułów obejmuje ponadto gwarancję na dwa lata.

Hermetyczne zasilacze do taśm LED i oświetlenia modułowego

Specyfikacja techniczna zasilaczy do taśm LED umożliwia ich instalację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wszystko dzięki hermetycznej obudowie, wykonanej z tworzywa sztucznego, spełniającej normę IP67. Takie oznaczenie sygnalizuje odporność urządzenia elektronicznego na wilgoć oraz cząsteczki stałe, jak kurz czy pył. Klasa szczelności IP67 sprawia, że nasze zasilacze do taśm LED są niewrażliwe na działanie zanieczyszczeń stałych, a także krótkotrwałe zanurzenie w wodzie.

Z tego względu prezentowane zasilacze do taśm LED doskonale nadają się do stosowania na zewnątrz. Za ich pomocą stworzysz efektowne oświetlenie na przykład:

  • fasady budynku,

  • frontu posesji – przed bramą czy furtką,

  • ścieżki i wjazdu, aby ułatwić nawigację w nocy,

  • werandy lub balkonu,

  • ogrodu, dzięki któremu podkreślisz ulubione rośliny.

Diody LED to doskonała alternatywa dla halogenów standardowo stosowanych na zewnątrz. Instalacja zaopatrzona w wytrzymały zasilacz do taśm LED nie tylko pomoże w poruszaniu się po zmroku, ale również wydobędzie atrakcyjną bryłę domu. Dla niepowtarzalnego efektu wykorzystaj w systemie sterownik i diody RGB – wówczas rozjaśnienie ogrodu na święta czy wieczornego grilla nada uroczystościom wyjątkowy klimat.

Nasze zasilacze do taśm LED przystosowane są do pracy w temperaturze od -30 do 75℃, a więc doskonale sprawdzają się w klimacie panującym w Polsce także zimą.

Bezpieczeństwo zasilaczy do taśmy LED

Aby zapewnić naszym klientom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, produkty w sklepie OPTO-PLAST pochodzą od zaufanych marek, cieszących się uznaniem na arenie międzynarodowej, na przykład Mean Well. Prezentowane w tej kategorii zasilacze do taśmy LED poddane zostały specjalnym testom, które zapewniają ochronę:

  • przeciwzwarciową,

  • przeciwprzeciążeniową,

  • przeciwprzepięciową.

Dzięki nim Twoja instalacja będzie działać poprawnie i długo, a Ty nie musisz martwić się o niebezpieczeństwo pożarowe. Zapewnia o tym szereg norm oraz certyfikatów.

Chłodzenie zasilacza do taśmy LED

Chłodzenie w opisywanych zasilaczach do taśmy LED odbywa się przez otwarty obieg powietrza. Oznacza to, że urządzenie pozbawione jest wentylatorów, a ciepło z instalacji emituje do powietrza w otoczeniu w bezpieczny sposób. Niektóre zasilacze z wentylatorami wydają specyficzny szum, zwłaszcza przy długotrwałej pracy z rozbudowanym systemem oświetlenia – urządzenia prezentowane powyżej nie transmitują żadnego dźwięku. Wydajne rozpraszanie energii cieplnej ma pozytywny wpływ na wydajność zasilacza, a także trwałość układu świetlnego.

Fachowe porady o zasilaczach, taśmach LED i nie tylko

OPTO-PLAST już od wielu lat jest dystrybutorem zasilaczy, taśm LED i innych akcesoriów. Dokładamy wielu starań, aby dostarczać naszym klientom nowoczesne, najdogodniejsze dla nich rozwiązania. Odnalezienie odpowiedniego zasilacza może stanowić czasem problem zarówno dla osoby zainteresowanej technologią LED, jak i przyszłego jej użytkownika. Jeśli masz więc wątpliwości, czy nasz zasilacz do taśm LED 100 W sprawdzi się przy Twoim projekcie – zadzwoń, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Nasi specjaliści posiadają nie tylko wieloletnie doświadczenie w sprzedaży produktów technologii LED, ale i szeroką wiedzę. Przyjazne nastawienie oraz chęć pomocy klientom sprawia, że z przyjemnością udzielamy porad dotyczących wyboru, instalacji czy eksploatacji zasilaczy do taśm LED. Pracując w OPTO-PLAST jesteśmy użytkownikami oferowanych rozwiązań, dlatego do problemów podchodzimy w sposób praktyczny. Sprawdź!

Bywa, że odwiedzający wirtualne alejki naszego sklepu klienci nie znajdują konkretnych modeli urządzeń, których poszukują. W takiej sytuacji wystarczy skontaktować się z działem asortymentu LED – porozmawiajmy, a być może wspólnie znajdziemy rozwiązanie tego problemu. Chętnie zaoferujemy Ci odpowiednik pożądanego sprzętu albo rozszerzymy ofertę OPTO-PLAST właśnie dzięki Tobie.