RGB

RGB

Taśmy LED typu RGB i RGB+W

Szukasz sposobu na dodanie charakteru swoim wnętrzom? Lubisz częste zmiany aranżacji i klimatu pomieszczeń? Taśmy LED RGB oraz RGB+W to genialne narzędzia, z którymi można nadać niepowtarzalny blask każdej przestrzeni! Taśmy RGB+W dają więcej możliwości aranżacyjnych, ponieważ posiadają również soczewki w kolorze białym, co pozwala na uzyskanie szerszej gamy kolorów.

RGB

24 V
2 lata
Cena 160,00 zł

Wielokolorowa taśma klasy Premium, która po podłączeniu do sterownika RGB+W może zmieniać kolory przy pomocy pilota. Kolorowa taśma LED typu RGB (Red, Green, Blue) z dodatkowym chipem LED w barwie białej (+W) pozwala na uzyskanie czystego, białego koloru (6500K). ...

Taśmy led kolorowe – wyjątkowy charakter pomieszczeń

Każda przestrzeń w domu potrzebuje indywidualnie dobranego oświetlenia, które nada mu specjalny charakter. Taśmy LED RGB oraz RGB+W pozwalają zrealizować dowolny pomysł na aranżację oświetlenia w domu, ale też w przestrzeni publicznej. Wszystko to dzięki praktycznie nieograniczonej liczbie kolorów, jakie oferuje taka taśma.

RGB to złożenie liter: R – red (czerwony), G – green (zielony) i B – blue (niebieski) i oznacza, że kolory są uzyskiwane za pomocą zmieszania wymienionych barw w różnych proporcjach. Warto zwrócić uwagę na to, że kolory można mieszać w dowolny sposób w zależności od potrzeb, dzięki temu paleta możliwych do uzyskania barw, szczególnie przy użyciu taśm RGB+W, jest ograniczona wyłącznie wyobraźnią.

Nie bez znaczenia pozostają też praktyczne walory, jakie posiadają taśmy LED. Możliwe jest podzielenie taśmy na mniejsze odcinki w wyznaczonych miejscach, co daje sposobność wykreowania wielu ciekawych aranżacji. Diody LED znajdują się na mocnej taśmie z podwójnym podkładem.

Wszechstronne zastosowanie taśm LED RGB+W

Diody typu RGB+W świecą w czterech standardowych kolorach wspomnianych wcześniej oraz dodatkowo białym światłem, czym wyróżniają się względem zwykłych taśm RGB. Jeśli mowa o wykorzystaniu taśmy LED, kolorowe diody pozwalają na uatrakcyjnienie oświetlenia przedmiotów, które zasługują na uwagę, na przykład kolekcji, gablot i plakatów.

Inne elementy wyposażenia wnętrz, takie jak sufity, schody i meble też mogą zostać oświetlone, zyskując nowe życie. Dzięki taśmie LED RGB+W można łatwo stworzyć pokój skłaniający do relaksu, jak i pobudzający do pracy. Jest także popularną ozdobą do stanowisk gamingowych.

Taśma LED RGB oraz RGB+W dopasowana do potrzeb

Taśmy LED RGB i RGB+W przypadną do gustu zwłaszcza ludziom, którzy cenią sobie częste zmiany wyglądu otoczenia. Możliwe jest bowiem dopasowywanie barwy w mgnieniu oka, w zależności od nastroju i upodobań. Taśma RGB i RGB+W ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu dopasuje się w dowolne, nawet najtrudniej dostępne miejsca.

Jeśli istnieje taka potrzeba, taśmy LED RGB oraz RGB+W można umieścić bezpośrednio na ścianie lub innej dowolnej płaskiej powierzchni z użyciem zintegrowanej taśmy przylepnej. Taśma jest bezpieczna w użyciu z uwagi na system odprowadzania ciepła, co zapewnia także wydajność i długą żywotność produktu.

Łatwość obsługi taśmy RGB i RGB+W 

Montaż i obsługa oświetlenia LED RGB oraz RGB+W nie jest trudna. Poza samymi taśmami LED potrzebny będzie odpowiedni zasilacz — oznacza to, że trzeba jedynie znaleźć dogodne miejsce do podłączenia instalacji do sieci elektrycznej. Oczywiście by sterować szeroką paletą kolorów, należy podłączyć między zasilaczem a taśmą sterownik do zmieniania barw. Za jego pomocą można zmieniać kolor całej instalacji jednocześnie, co następuje błyskawicznie. 

Można dowolnie eksperymentować z natężeniem jednego z czterech. składników barwy ostatecznej, otrzymując dokładnie taki odcień, jaki tylko przyniesie wyobraźnia. Można świetnie bawić się kreatywnie, wykorzystując taśmy LED do tworzenia atrakcyjnych, ale i użytecznych przestrzeni, obiektów reklamowych i ozdób.

Taśmy ledowe RGB i RGB+W – nieograniczone możliwości

By jeszcze bardziej zwiększyć ich potencjał, można skorzystać z dodatkowych akcesoriów i materiałów, takich jak złączki kątowe do estetycznego łączenia kilku taśm lub przezroczystych rur PCV pełniących rolę elastycznego klosza. Wyraziste, kolorowe światło z pewnością przyciągnie też uwagę klientów, jeśli wykorzysta się je przy projektowaniu kasetonów reklamowych, liter blokowych lub wystaw i stanowisk sklepowych. Mogą być nawet gustownym elementem wystroju baru, wprowadzając klimat zależny od wybranego koloru.

Jak widać ilość zastosowań taśm LED RGB, jest ograniczona wyłącznie wyobraźnią i kreatywnością, zatem zaskocz wszystkich swoimi niepowtarzalnymi pomysłami!