Zasilacze modułowe

Zasilacze modułowe

Zasilacze modułowe LED

Standardowe zasilacze elektroniczne mogą powodować awarie oświetlenia LED ze względu na wyjściowe napięcie od 0 do 12 V. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w specjalne zasilacze modułowe do ledów z OPTO-PLAST, które dostarczają diodom prąd o ustabilizowanym napięciu 12 V. Dzięki temu przedłużysz żywotność swojej instalacji i zyskasz pełne bezpieczeństwo.

Zasilacze modułowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

Krótka charakterystyka zasilaczy modułowych LED

Prezentowane w tej kategorii zasilacze modułowe LED, zwane również montażowymi, odpowiadają za przekształcanie napięcia prądu z 230 na 12 V, którego wymagają taśmy z diodami. Ze względu na specjalny układ stabilizujący doskonale nadają się do pracy z oświetleniem LED. Z powodzeniem zastosujesz je zarówno z listwami jednobarwnymi, jak i RGB, a także innymi urządzeniami. Najważniejsze zalety tych akcesoriów to ponadto wydajność oraz energooszczędność. Dzięki nim zasilacze modułowe LED stanowią bardzo popularny zakup wśród naszych klientów.

Zasilacze modułowe LED w ofercie OPTO-PLAST

Znaczna część opisywanych akcesoriów to zasilacze modułowe LED przeznaczone do montażu pod „suchą zabudowę”. Możesz je więc z powodzeniem zainstalować pod płytami cementowymi oraz gipsowymi w domu czy firmie. Do prezentowanej grupy urządzeń podłączysz:

  • taśmy,

  • listwy,

  • moduły,

  • żarówki LED.

Musisz jednak pamiętać, że w odróżnieniu od zasilaczy przystosowanych do montażu na zewnątrz, zasilacze modułowe LED mają niehermetyczną obudowę. Oznacza to, że są wrażliwe na działanie wilgoci i pary wodnej. Większość z opisywanych urządzeń ma klasę szczelności IP20, a więc nie zagrażają im elementy stałe o średnicy minimum 12,5 cm, jednak cząsteczki wody mogą negatywnie wpłynąć na ich działanie.

Ażurowa warstwa metalu zapewnia chłodzenie za pomocą obiegu powietrza lub wbudowanego wentylatora w zasilaczach modułowych LED operujących większą mocą. Oprócz tego stabilna konstrukcja skutecznie chroni wrażliwą elektronikę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Inne zastosowania zasilaczy modułowych – do ledów, monitoringu i nie tylko

Chociaż prezentowane zasilacze modułowe LED określamy jako idealne do wewnętrznych systemów oświetleniowych, nie jest to ich jedyne zastosowanie. Niewielkie urządzenia to komponenty o niskim napięciu, sprawdzają się więc również w instalacjach monitoringu, a także z niektórymi akcesoriami elektronicznymi w przemyśle. Te o największej mocy wykorzystywane są w automatyce i robotyce, ale istnieją na rynku również modele z wyjściem do ładowania akumulatorów.

Jak wybrać zasilacz modułowy do LED?

Opisywane artykuły różnią się przede wszystkim mocą. Wybierając odpowiedni zasilacz modułowy LED dla siebie, pamiętaj, aby zapotrzebowanie instalacji nie przekraczało 90% jego mocy. Przykładowo do układu 135 W podłącz zasilacz 150 W. Dzięki temu zapewnisz pełne bezpieczeństwo użytkownikom wnętrz, a diodom – świecenie niezakłócone awariami.

Ponadto jedno akcesorium powinno zasilać taśmę lub listwę diod do 5 m długości. Złożone oświetlenie wymaga zastosowania kilku zasilaczy modułowych do ledów.

Oprócz kwestii technicznych warto wziąć również pod uwagę codzienną eksploatację zasilacza. Jego wielkość powinna być dokładnie dopasowana do pożądanego miejsca, na przykład wnęki pod płytą gipsową. Doskonałym pomysłem jest instalacja zasilacza modułowego LED w taki sposób, aby mieć później możliwość jego naprawy czy wymiany bez potrzeby niszczenia elementów architektonicznych wnętrza.

Bezpieczeństwo zasilaczy modułowych LED

Każdy z powyższych artykułów w naszym sklepie poddany został seriom badań, aby zapewnić klientom pełne bezpieczeństwo. Zasilacze modułowe LED posiadają więc systemy ochronne, dzięki którym Twoje oświetlenie będzie działało bezawaryjnie i bez stwarzania zagrożenia pożarowego. Oprócz tego dobry zasilacz odprowadza ciepło z instalacji. Prezentowane akcesoria posiadają zabezpieczenia takie jak:

  • temperaturowe,

  • przeciążeniowe,

  • zwarciowe.

Zasilacze modułowe LED spełniają normy Unii Europejskiej. Przed oddaniem do sprzedaży akcesoria są testowane pod pełnym obciążeniem, dlatego są w pełni bezpieczne.

Producenci powyższych artykułów, na przykład ceniona marka Mean Well, dokładają wszelkich starań, aby podłączenie zasilaczy modułowych do ledów było intuicyjne. Wystarczy wpiąć przewody w specjalne gniazda, a następnie przymocować je za pomocą niewielkich śrubek. Prosta instrukcja dotyczy zarówno przewodów wychodzących, jak i wejściowych.

Zasilacze modułowe LED – cena

W niektórych sklepach internetowych koszty zasilaczy modułowych LED są dość wysokie. I o ile cena jednego urządzenia do systemu mierzącego nie więcej niż 5 m nie jest wygórowana, to aby oświetlić spore biuro czy większy salon, trzeba kupić kilka takich zasilaczy. Wydatek może poważnie nadwyrężyć oszczędności rodzinne albo budżet firmy. Wybierz więc dystrybutora z korzystnymi ofertami oraz solidnym sprzętem, na przykład OPTO-PLAST. Zakupy hurtowe są jeszcze atrakcyjniejsze – przekonaj się!

Zaufaj profesjonalistom

W OPTO-PLAST już od wielu lat dostarczamy różnorodne rozwiązania ledowe – dołącz dziś do grupy zadowolonych klientów! W naszym sklepie znajduje się kilka rodzajów zasilaczy modułowych LED, aby sprostać oczekiwaniom każdego z nich. Jeśli jednak poszukujesz urządzenia, którego nie mamy obecnie w katalogu, skontaktuj się z działem asortymentu LED. Sprawdzimy, co możemy dla Ciebie zrobić.

Nasi specjaliści mają doskonałą znajomość branży i rozległą wiedzę o technologii LED. Dzięki temu pomogą Ci również wyszukać odpowiedni zasilacz modułowy LED czy inne akcesorium odpowiednie do potrzeb Twojego projektu. U nas uzyskasz fachową i rzetelną poradę – nie tylko znajdziemy dla Ciebie produkt idealny, ale także dołożymy wszelkich starań, aby ograniczyć jego koszty. Zadzwoń lub napisz, a my zajmiemy się resztą.