Naświetlacz LED i 5 możliwości jego zastosowania w gospodarstwie domowym. Sprawdź do czego możesz wykorzystać reflektor LED.

Budujesz, remontujesz, produkujesz, ozdabiasz? Potrzebujesz oświetlić dużą przestrzeń w środku, podświetlić budynek albo jego fragment? A może szukasz oświetlenia odpowiedniego do obiektu sportowego? Niezależnie od tego, który z powyższych tematów Cię interesuje naświetlacz LED będzie świetnym rozwiązaniem. W tym wpisie jednak skupimy się na możliwościach użycia tego urządzenia w gospodarstwie domowym.

Naświetlacze LED to światło o dużej mocy, które można wykorzystać na wiele sposobów do oświetlania dużych przestrzeni. To dlatego, że naświetlacze ledowe wytwarzają światło bezkierunkowe i rozproszone pozbawione ostrych wiązek. Jego miękka struktura powoduje, że nie powstają cienie, a efekt oświetlenia jest intensywny i jednocześnie naturalny.

Rodzaje naświetlaczy LED 

Różne rodzaje naświetlaczy LED, które dostępne są na rynku z pewnością zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających klientów. Naświetlacze LED mają rozmaite rozmiary, kształty, obudowy, kolory, a przede wszystkim moc reflektorów LED jest zróżnicowana. Naświetlacze Led 10 W, naświetlacze 20 W, 50 W, 70 W, a także naświetlacze LED o znacznie większej mocy, np. reflektory 100 W, 150 W, czy 200 W. Oczywiście wybór reflektora zależy przede wszystkim od tego, do czego ma być przeznaczone urządzenie. A jak już wspomnieliśmy na początku zastosowań naświetlaczy LED jest wiele. W tym wpisie zaproponujemy Wam 5, naszym zdaniem najbardziej przydatnych opcji wykorzystania reflektora ledowego w przestrzeni prywatnej. Podpowiemy też jaki rodzaj naświetlacza wybrać.

Najpierw przedstawiamy jednak 4 podstawowe zalety naświetlaczy LED, a by nie było żadnych wątpliwości, że warto ich używać:

* Energooszczędność – oświetlenie LED działa znacznie wydajniej niż jakiekolwiek inne konwencjonalne rozwiązanie. Ma wysoką skuteczność i doskonałą wydajność, to znaczy, że wytwarzają więcej światła na wat zużytej mocy.

* Wysoka klasa szczelności IP65 i duża wytrzymałość, dzięki czemu naświetlacze LED sprawiają, że naświetlacze są wyjątkowo odporne na trudne warunki atmosferyczne. 

* Minimalistyczny i nowoczesny design naświetlaczy pozwala na nieinwazyjne wkomponowywanie ich w przestrzeń i architekturę budynków.

* LEDy są przyjazne dla środowiska, co w dobie myślenia proekologicznego jest bardzo ważne. Oświetlenie ledowe jest wolne od toksycznych pierwiastków i nie zawiera ołowiu, rtęci ani szkła.

Zdjęcie 1

Reflektor LED do ogrodu – komfort i styl

Wysokiej jakości naświetlacz LED idealne wpisze się w przestrzeń przydomową.To doskonałe rozwiązanie do ogrodów, ponieważ z powodzeniem zapewnia widoczność po zmroku. Jest to szczególnie ważne z powodu bezpieczeństwa. Jak powszechnie wiadomo, ogrody bywają zadrzewione, ozdobione skalniakami, designerskimi przedmiotami. Z racji tego, że ogród to m.in. przestrzeń relaksu często są w nim meble. Naświetlacz LED do ogrodu pozwala z niego korzystać niezależnie od pory. A dodatkowo wpływa również na estetykę miejsca. Naświetlacze ledowe umożliwiają wyeksponowanie określonej przestrzeni, podkreślenie atutów miejsca, a także stworzenie wyjątkowego klimatu. 

Jaka powinna być moc naświetlacza do ogrodu? Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, ponieważ zależy to od obszaru, który jest do oświetlenia i indywidualnych potrzeb. Można zatem wykorzystać np. 3 reflektory o mocy 50 W albo 5 naświetlaczy o mocy 30 W.

Naświetlacz LED przed garaż – wygoda i precyzja 

Garaż i podjazd przed domem to miejsca, które powinny być dobrze doświetlone. Niezależnie od tego czy garaż jest jednostanowiskowy czy dwustanowiskowy, wjazd do niego powinien być dokładnie oświetlony. Jak oświetlić tę część podwórka? Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest naświetlacz LED przed garaż. Odpowiednio zamontowany gwarantuje równomierne rozłożone światła, dzięki czemu zapewnia odpowiednią widoczność. Dlatego zdecydowanie lepiej jest zainwestować w reflektor LED nad garażem niż naprawiać ewentualne uszkodzenia auta powstałe na skutek słabego oświetlenia miejsca. Urządzenie to sprawdza się również idealnie w garażu, gdzie często potrzeba dużo światła, żeby wykonywać precyzyjne czynności. Majsterkowanie, naprawa samochodu czy innych sprzętów jest zdecydowanie efektywniejsza, kiedy wszystko dokładnie widać.   

Jaka moc naświetlacza potrzebna jest do oświetlenia wjazdu garażowego i podjazdu? Naświetlacz LED 20 W powinien być wystarczający, aby ten fragment był jasny. Oczywiście jeśli powierzchnia jest większa, np. podjadł dłuższy, można śmiało zastosować reflektor LED 50 W, który jest mocniejszy.    

Naświetlacz zewnętrzny LED do oświetlenia domu - bezpieczeństwo i design

Bryła i fasada domu są jego kluczowymi cechami z kilku powodów. Przede wszystkim mówią o jego stylu i funkcjonalności. Dlatego też oświetlenie elewacji spełnia dwa ważne aspekty – estetyczny i praktyczny. Naświetlacze zewnętrzne LED podkreślają frontową część domu. Dzięki temu strona zwrócona do ulicy może prezentować się gustownie. Szczególnie jeśli właściciele lubią sezonowe dekoracje i okolicznościowe ozdoby. Wówczas oświetlenie LED naprawdę „robi robotę”. Drugi aspekt to bezpieczeństwo. Instalując oświetlenie ledowe zarówno od frontu jak i z tyłu budynku znacznie zwiększy się widoczność. Dzięki temu dom nie będzie łatwym celem dla złodziei. A dodatkowo np. zainstalowane kamery będą mogły w pełni spełniać swoje zadanie.

Zewnętrzny naświetlacz LED do oświetlenia domu może mieć dowolną moc w zależności od bryły domu i planów właścicieli.

Zdjęcie 2

Zewnętrzny naświetlacz LED na podwórko – efektownie i oszczędnie

Grill ze znajomymi, przyjęcie urodzinowe dzieci, zabawy w letnie wieczory, a nawet gra w badmingtona po zmroku? Jeśli podwórko zostanie oświetlone reflektorem LED, to wszystko można zrealizować bez problemu. Naświetlacze LED o wysokiej mocy mogą dosłownie zalać światłem całe podwórko. To w jakim stopniu zostaną wykorzystane zależy od preferencji właścicieli. Czy chcą mieć podwórko równomiernie oświetlone czy zależy im na mocniejszym doświetleniu określonych obszarów, np. altany lub basenu. Co ważne, nie ma potrzeby ograniczania się. Można równocześnie wykorzystywać kilka reflektorów ponieważ oferowane przez nas naświetlacze LED są energooszczędne. 

Reflektory do oświetlenia podwórka mogą mieć różną moc. Swoje zadanie spełnią zarówno naświetlacze 50 W, jak i te 20 W. Łącząc je z reflektorami mocniejszymi można osiągnąć nie tylko praktyczne zamierzenia ale też ciekawe wizualne efekty.  

Naświetlacz LED do remontów – dokładność i perfekcja

Reflektory LED mają miękkie światło o dużej intensywności rozprowadzane pod szerokim kątem. Dzięki temu doskonale sprawdzają się podczas remontów domów i mieszkań. Światło naświetlacza LED pokrywa równo duży obszar, a to sprawia, że wszystko dokładnie widać. Precyzyjne położenie gładzi, równomierne pomalowanie ścian, a także prace dekoratorskie wymagające ogromnej precyzji z reflektorem ledowym będą znacznie łatwiejsze i dokładniejsze. A co za tym idzie, efekt będzie dużo lepszy. Z naświetlaczy LED korzysta większość ekip remontowych. Dlatego jeśli chcesz sam odnowić mieszkanie warto skorzystać z tego sprawdzonego pomysłu i podczas remontu pomieszczenie oświetlić ledowym reflektorem.

Zdjęcie 3

Już dawno skończyły się debaty porównujące oświetlenie LED z konwencjonalnymi systemami oświetleniowymi. LEDy są bezdyskusyjnie najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem w świecie oświetlenia. Wygrywają niezależnie od tego jakie właściwości brane są pod uwagę. Dlatego w naszym internetowym sklepie znajdziesz również inne produkty ledowe do użytku codziennego jak i profesjonalnych projektów, m.in. https://optoplast.pl/106-oswietlenie-led-do-wystaw, oświetlenie LED targowe, czy też techniczne oświetlenie LED.