Z programem ''Aktywna Tablica'' możesz zapewnić swojej szkole nowoczesne monitory interaktywne. Jest to doskonałe narzędzie dydaktyczne zarówno dla dzieci jak i nauczycieli. Ciekawa forma prowadzenia zajęć, atrakcyjny przekaz, podtrzymanie uwagi, to klucz do prowadzenia efektywnych lekcji. Zaangażowani uczniowie zapamiętują więcej i chętniej wchodzi w interakcję z nauczycielem oraz rówieśnikami. Czy przyszłością edukacji są nośniki multimedialne?


Współczesne nauczanie, to wyzwanie.


W świecie zdominowanym przez komputery i nowoczesne technologie, tradycyjne form nauczania przestały być dla dzieci atrakcyjne. Bo czy zwykła tablica albo wykład nauczyciela mogą równać się z atrakcyjnymi treściami jakie są oferowane za pośrednictwem smartfonów i internetu?

Odpowiedź brzmi nie. Zarówno szkoły jak i nauczyciele starają się nadążyć za galopującym rozwojem technologicznym. Stoją oni przed bardzo trudnym zadaniem przekazania wiedzy w formie jak najbardziej interesującej dla uczniów. Kolejne pytanie więc brzmi: czy warto wykorzystać nowoczesne technologie w szkołach, tak by lekcje stały się atrakcyjniejsze dla dzieci? W dzisiejszych czasach chyba już nikt nie ma wątpliwości. Nowoczesne tablice, ekrany, rzutniki, roboty pozwalają zaangażować uczniów, zaciekawić ich oraz przedstawić im dany temat w przystępnej i atrakcyjnej formie.

Doskonałym wsparciem dydaktycznym dla nauczycieli są tablice multimedialne. Nie warto jednak decydować się na półśrodki. Dzieci i młodzież mają bardzo duże oczekiwania co do jakości przedstawianych treści. W tej sytuacji ważnym jest, by ekrany posiadały np. rozdzielczość UHD. Sam sprzęt bez odpowiedniego oprogramowania nie na wiele się zda. Dlatego istotne jest żeby oprogramowanie pozwalało na prowadzenie zajęć w sposób interesujący i płynny. Proponowane przez nas monitory wyposażane są w oprogramowanie, umożliwiające wykorzystanie pełni ich możliwości. Intuicyjny i super czuły ekran daje możliwość obsługi monitorów zarówno przez starsze jak i młodsze dzieci. Piszemy o tym, ponieważ parametry tego typu urządzeń mają ogromne znaczenie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Dodatkową, bardzo przydatną funkcją jest możliwość pracy kilku osób na jednym ekranie w tym samym czasie.

Dzięki programowi ''Aktywna Tablica'', placówki oświatowe dostały możliwość pozyskania środków na kupno nowoczesnych ekranów multimedialnych. W odpowiedzi na ten program, proponujemy konsultacje, które pomogą w wyborze odpowiednich urządzeń.

Nie chcemy wybierać za Ciebie. Chętnie porozmawiamy z Tobą i zaproponujemy rozwiązania idealne dla Twojej szkoły.