ZASILACZ LED 12V 60W

ZASILACZ LED 12V 60W

Zasilacz LED 12V 60W – specyfika i zastosowanie.

Zasilacz LED 12V 60W, to bardzo potrzebne urządzanie, które umożliwia poprawną instalację oświetlenia LED. Ten model zasilacza wykorzystasz przy montażu z modułami LED, taśmami LED lub żarówkami typu: G4 12V, Ar111 12V,MR16 12V. Równie dobrze może sprawdzić się przy instalacji różnego rodzaju oświetlenia domowego. W naszym sklepie internetowym dostępny jest zasilacz LED 12V 60W marki Mean Well. Urządzenie jest hermetyczne (IP67), czyli wodoodporne. Oznacza to, że z powodzeniem może spełniać swoje funkcje w różnych warunkach atmosferycznych. Zasilacz LED 60W, dostępny w naszym sklepie, należy do grupy zasilaczy impulsowych LPV marki Mean Well. Światowy producent urządzeń tego typu zadbał o bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego zasilacz LED 60W wyposażony jest w zabezpieczania na wypadek przeciążenia, przepięcia albo zwarcia. Zasilacz LED 12V 60W jest objęty przedłużoną, 3-letnią gwarancją.

ZASILACZ LED 12V 60W

Zasilacz LED 12V 60W, czy sprawdzi się przy każdej instalacji?

Mimo bardzo dobrych opinii i parametrów technicznych, zasilacz LED 12V 60W, marki Mean Well, dostępny w naszym sklepie, nie sprawdzi się przy każdym Twoim projekcie. Jeśli stajesz przed wyborem zasilacza, watro pamiętać o kilku ważnych zmiennych. Zasilacz powinieneś dobrać, uwzględniając moc, a co za tym idzie ilość oświetlenia LED, które planujesz zamontować. Poniżej przedstawiamy przykład, pokazujący, jak należy dobrać zasilacz.

Przypuśćmy, że kupiłeś taśmę LED 60LED/m, której moc wynosi 9,6W/m. Pełna rolka taśmy ma 10m, a Ty chcesz zamontować oświetlenie, wykorzystując całą jej długość. Oznacza, to że moc taśmy (10m) wynosi 96W (10 x 9,6W). Po tych wyliczeniach wiesz już, że potrzebujesz zasilacza LED, który będzie miał ok. 100W mocy. Musisz jednak pamiętać, że obciążenie zasilacza w 100% nie jest dobrą praktyką. Warto pozostawić +/- 20% rezerwy mocy tak, by zapewnić urządzeniu możliwość optymalnej pracy. Mając to wszystko na względzie na pewno już wiesz, że przy warunkach opisanych powyżej potrzebujesz zasilacza, który będzie miał ok. 120W mocy. Jeśli wolisz większy zapas mocy, możesz zainwestować w zasilacz LED 150W.

Po tych wyliczeniach na pewno już wiesz, że opisywany powyżej zasilacz LED 12V 60W, będzie „za słaby”. Optymalne obciążenie, z którym bez problemu poradzi sobie nasz zasilacz LED 60W Mean Well, to +/- 48W. Jeśli suma mocy, instalowanego oświetlenia, nie przekroczy tej wartości, to ten zasilacz sprawdzi się doskonale.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń do nas lub napisz maila. Obiecujemy, że odezwiemy się najszybciej jak to możliwe i doradzimy najlepsze rozwiązanie.