ŚCIEMNIACZE

ŚCIEMNIACZE

Ściemniacze LED to doskonała opcja, która umożliwia kontrolowanie mocy natężenia światła. Są wyjątkowo proste w obsłudze i dają możliwość ściemnienia lub rozjaśniania zainstalowanego oświetlenia LED. Rozwijająca się wciąż technologia wymaga wprowadzenia rozwiązań ułatwiających codzienne życie. Świetnym tego przykładem są właśnie ściemniacze LED. Przekonaj się o ich wielu zastosowaniach!

ŚCIEMNIACZE

300 W
2 lata
Cena 116,85 zł

ŚCIEMNIACZ LED RF WIRELESS to jednokanałowy, bezprzewodowy kontroler światła, obsługiwany przy pomocy pilota. Łączy się on ze sterownikiem w ściemniaczu poprzez sygnał radiowy RF. Moc tego urządzenia to 300W, napięcie 12V | 24V. Doskonale nadaje się do ustawienia natężenia światła ...

Ściemniacze taśm LED – nadaj wnętrzu wyjątkowy klimat

W ofercie naszego sklepu internetowego ściemniacz LED jest istotnym uzupełnieniem asortymentu. Jeśli kupujesz taśmę LED w wybranej barwie, warto zainwestować w ściemniacz do LED-ów. Dzięki temu stworzysz niepowtarzalny klimat. Nic tak doskonale nie podkreśla wyjątkowości chwili jak lekko przyciemnione światło. Dzięki intuicyjnej obsłudze natomiast, w jednej chwili możesz częściowo lub całkowicie rozświetlić przestrzeń, w której się znajdujesz. Jest to więc doskonałe rozwiązanie do sypialni czy salonu, gdzie delikatne światło sprzyja głębokiemu wypoczynkowi.

Montaż ściemniacza taśmy LED jest prosty i oferuje wiele możliwości, które mogą powodować dylematy dotyczące jego lokalizacji. Przy samodzielnej instalacji warto postawić na dogodne rozwiązania, na przykład montaż przy włączniku światła na ścianie albo przy biurku czy kanapie. Niezwykle wygodną opcją jest pilot, sterujący systemem za pomocą sygnału radiowego – dzięki niemu uruchomisz światło z niemal dowolnego miejsca w budynku (nawet do kilkudziesięciu metrów).

Jeśli poszukujesz więcej opcji zabawy oświetleniem LED, wyposaż swoją instalację w dodatkowy sterownik. Dzięki niemu dowolnie zmodyfikujesz sposób emisji światła w systemach wielokolorowych czy monochromatycznych i dokładnie dopasujesz je do swoich potrzeb. Sprawdź więc dostępne sterowniki w naszym sklepie.

Zalety ściemniaczy do taśm LED

Zaawansowane ściemniacze LED posiadają szereg przydatnych funkcji, które warto znać przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Oto najciekawsze z nich:

  • pilot do ledów, aby możliwa była modyfikacja natężenia światła bez konieczności opuszczania kanapy,
  • synchronizacja,
  • zegar, dzięki któremu zaplanujesz czas powolnego ściemniania lub rozjaśniania,
  • sterowanie za pomocą smartfona lub głosu.

Ściemniacze LED, chociaż doskonale pracują z wielokolorowymi taśmami, najlepiej spisują się przy rozwiązaniach monochromatycznych. Inną zaletą jest fakt, że dzięki możliwości zmiany natężenia światła, eliminujesz potrzebę zastosowania kilku jego źródeł. Tradycyjnie, aby osiągnąć pożądany klimat można użyć jasnych lamp sufitowych, podłogowych czy stołowych. Obecnie te same efekty osiągniesz za pomocą jednej instalacji LED wyposażonej w odpowiedni ściemniacz.

Jeśli planujesz budowę projektu złożonego z wielu długich pasków z diodami, możesz je zsynchronizować dzięki specjalnej funkcji w prezentowanych ściemniaczach LED. Wystarczy połączyć je odpowiednim przewodem, a będziesz w stanie kontrolować nawet kilkadziesiąt metrów oświetlenia LED.

Zastosowanie ściemniaczy LED OPTO-PLAST

Ściemniacze LED są wyjątkowo przydatne w sypialniach dorosłych, a także w pokoju dziecięcym. Każdy rodzic wie, że czasami trudno jest ukoić zmysły energicznego szkraba. Nadmiar bodźców, czy przestymulowanie, szczególnie dotyka małe dzieci, które nawet po całym dniu wrażeń mają problem z zaśnięciem. Warto wtedy przyłożyć szczególną wagę do uspokojenia emocji. Nieocenioną pomocą może okazać się wówczas ściemniacz LED. Przytłumione światło przy kąpieli, a następnie podczas czytania na dobranoc sygnalizuje mózgowi, że czas odpocząć.

Ściemniacze świetnie sprawdzają się również przy wstawaniu, szczególnie w zimowych miesiącach w Polsce. Człowiek z natury żyje wedle cyklu słonecznego, nic więc dziwnego, że kiedy słońce wstaje dość późno, wyjście z łóżka staje się sporym problemem. Jeśli Ty też należysz do takich osób, skorzystaj z funkcji rozjaśniania – ściemniacz uruchomi oświetlenie o konkretnej godzinie i stopniowo zwiększy natężenie światła, imitując światło słoneczne. To skuteczna pomoc w budzeniu się.

Ściemniacze znajdują również zastosowanie w rozwiązaniach profesjonalnych – dzięki nim idealnie ustawisz jasność światła w instalacjach różnego rodzaju. Doskonale sprawdza się w literach blokowych czy szyldach – kiedy zapadnie zmrok reklama LED powoli rozbłyśnie światłem na Twoje życzenia lub zgodnie z personalizowanymi ustawieniami.

Wybierz profesjonalny ściemniacz LED i ciesz się idealnym natężeniem światła

Idealnym dodatkiem do ściemniaczy LED są taśmy świetlne o ciepłej barwie. Jej odcień sprawdzisz w specyfikacji produktu – paski z diodami o niskiej wartości K przypominają światło zachodzącego słońca. Po przyciemnieniu mogą z kolei imitować delikatny blask świec.

Ściemniacz powinien być dopasowany do źródeł światła LED, co usunie ryzyko migotania i zminimalizuje zwłokę czasową pomiędzy akcesoriami. Nie wszystkie systemy LED mają również możliwość modyfikacji natężenia światła. Jeśli szukasz pomocy w dobraniu odpowiedniego ściemniacza LED lub innych akcesoriów, skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i zaoferujemy fachową pomoc.