AKCESORIA LED

AKCESORIA LED

Złączki WAGO, przewody, elementy lutownicze, wtyki... To tylko część asortymentu, który znajdziesz w tej kategorii. Dbamy o kompleksowość naszych usług, dlatego w naszym sklepie możesz kupić wszystkie akcesoria do modułów LED niezbędne do tego, by Twoje projekty zabłysnęły równomiernym światłem. Przekonaj się!

AKCESORIA LED

Cena 135,30 zł

Uniwersalna złączka WAGO 221-412 LINKA/DRUT 2x 0,2-4mm2 to idealne rozwiązanie do podłączenia dowolnego typu przewodów (linkowe, jednodrutowe oraz wielodrutowe). Uniwersalne szybkozłączki WAGO do podłączenia różnych przewodów - linkowych, jednodrutowych oraz wielodrutowych. W porównaniu do ...

Cena 79,95 zł

Uniwersalna złączka WAGO 221-413 LINKA/DRUT 2x 0,2-4mm2 to idealne rozwiązanie do podłączenia dowolnego typu przewodów (linkowe, jednodrutowe oraz wielodrutowe). Uniwersalne szybkozłączki WAGO do podłączenia różnych przewodów - linkowych, jednodrutowych oraz wielodrutowych. W porównaniu do ...

Cena 61,50 zł

Uniwersalna złączka WAGO 221-415 LINKA/DRUT 2x 0,2-4mm2 to idealne rozwiązanie do podłączenia dowolnego typu przewodów (linkowe, jednodrutowe oraz wielodrutowe). Uniwersalne szybkozłączki WAGO do podłączenia różnych przewodów - linkowych, jednodrutowych oraz wielodrutowych. W porównaniu do ...

Rodzaje akcesoriów do taśm LED

Poprawnie działające moduły LED składają się z:

Nie można jednak zapominać o dodatkowych akcesoriach LED, które znacznie usprawnią montaż i późniejszą eksploatację instalacji, a także jej trwałość. Wysokiej jakości przewody, wtyki, złączki oraz inne elementy są niezbędne. Akcesoria do modułów LED zastosowane w połączeniu z pozostałymi produktami z oferty OPTO-PLAST sprawią, że stworzysz wymarzony system oświetlenia z możliwością dowolnej modyfikacji czy rozbudowy.

 

Poznaj zalety naszych złączek WAGO

Akcesoria do taśm LED, które z pewnością warto poznać bliżej, to złączki WAGO. Jeśli szukasz wygodnego sposobu na podłączenie przewodów w swojej realizacji, są one świetnym rozwiązaniem do konstrukcji z zastosowaniem różnego rodzaju przewodów: jedno- i wielodrutowych, a także linkowych o przekrojach nawet od 0,14 do 4 mm2. Aby jak najlepiej sprostać Twoim potrzebom, prezentujemy złączki WAGO dwu-, trzy- i pięciogniazdowe przeznaczone do największych instalacji. W jednej złączce możesz więc umieścić kilka różnych kabli w dowolnej kombinacji.

Złączki WAGO nie służą jedynie do podłączania przewodów w instalacji świetlnej. Z powodzeniem bezpiecznie zastosujesz je również do urządzeń o wysokiej mocy. Takie akcesorium do modułów LED jest bowiem szeroko wykorzystywane w przemyśle maszynowym, samochodowym oraz energetycznym. Sprawdź, jak działa w praktyce, a z pewnością nie wrócisz już do tradycyjnych, uciążliwych rozwiązań.

Pomiar napięcia w instalacji jest niezbędny zarówno przy montażu, jak i jej modyfikacjach czy naprawach. Dzięki specjalnym otworom w złączkach WAGO szybko uzyskasz potrzebne dane. Przy pomocy końcówki pomiarowej sprawdzisz napięcie podłączonych przewodów w wielu warunkach zabudowy. Jeden otwór przeznaczony do tego celu znajduje się od strony podłączania kabli, a drugi – po przeciwnej stronie. Jasny kolor klipsa sprawia, że lokalizacja złączki to kwestia kilku chwil.

 

Czym się różnią złączki WAGO od tradycyjnych złączek elektroizolacyjnych?

Przede wszystkim zastosowaniem dodatkowych narzędzi. Po podłączeniu kabli niskiego napięcia do zwykłej złączki należy przy zacisku skorzystać z pomocy śrubokręta. Jednoczesne utrzymywanie przewodów i skręcanie akcesorium jest więc dość kłopotliwe, a także czasochłonne. Do dużych, skomplikowanych instalacji świetlnych potrzeba wiele złączek – czas na skręcenie każdej z nich śrubokrętem może więc znacznie przedłużać pracę nad projektem.

Złączki WAGO stanowią świetną alternatywę dla tego typu niewygodnych rozwiązań. Nie wymagają zastosowania innych narzędzi, a ich obsługę można opisać w trzech prostych krokach:

  1. odchyl pomarańczową dźwignię,
  2. umieść w złączce odizolowany przewód,
  3. zamknij dźwignię.

Działanie złączek WAGO opiera się na mechanizmie sprężynowym. Dzięki przezroczystej obudowie szybko sprawdzisz wykończenie kabli. Jej kształt jest idealnie dopasowany do ergonomii dłoni, a korzystanie z dźwigni jest wyjątkowo proste. Specjalne perforacje na bokach akcesorium sprawiają, że chwyt podczas podłączania jest pewny, a niewielki element nie wyślizguje się z palców. Pomarańczowy klips z łatwością przesuniesz do góry lub w dół przy niewielkim nakładzie siły, ale będzie on zabezpieczony przed przypadkowym rozłączeniem.

Koniecznie trzeba także wspomnieć o trwałości połączeń ze złączkami WAGO. Tradycyjne złączki wymagają okresowych kontroli poluzowanych śrub, co stanowi spore niebezpieczeństwo. Testy zastosowanych w złączkach WAGO mechanizmów sprężynowych wykazały, że stabilne połączenie jest utrzymywane nawet przez kilkanaście lat. Jeśli więc zależy Ci na długotrwałości projektu i chcesz zaoszczędzić, zaopatrz się w nasze złączki WAGO.

 

Przewody LED

Żadna instalacja oświetleniowa LED nie może funkcjonować bez odpowiedniego kabla. W naszej ofercie znajdziesz więc różnego rodzaju przewody LED, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb. Ich dobór powinien być podyktowany rodzajem i wielkością systemu świetlnego: do prostych konstrukcji polecamy kable o niewielkim przekroju, zaś do skomplikowanych – grubsze.

Chociaż ta decyzja może wydawać się bagatelna, warto jak najlepiej dopasować przewód do systemu LED. Dzięki temu ograniczysz spadki napięcia (szczególnie przy długich kablach), zapewnisz użytkownikom instalacji pełne bezpieczeństwo oraz przedłużysz żywotność pozostałych komponentów oświetlenia. Sprawdź!

Jeśli poszukujesz przewodu LED do białego światła, wybierz jeden z oferowanych akcesoriów do taśm LED o dwużyłowej budowie. Różnokolorowe instalacje wymagają kabli cztero- lub pięciożyłowych – jeden mniejszy przewód zasila konstrukcję, a pozostałe odpowiadają za poszczególne kolory.

 

Wtyki

Odpowiednie wtyki to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają zbyt dużej wprawy w lutowaniu i nie tylko. Dzięki prezentowanym akcesoriom szybko i stabilnie połączysz ze sobą dwa komponenty instalacji, na przykład taśmę świetlną z zasilaczem. Zastosowanie wtyków umożliwia także odpięcie elementu do naprawy lub wymiany, co jest nieco bardziej skomplikowanym zadaniem, jeśli instalacja jest lutowana.