NAŚWIETLACZE LED

Naświetlacze LED

Dążenie do stosowania zoptymalizowanych systemów oświetlenia nabiera tempa. Dlatego naświetlacze LED cieszą się coraz większą popularnością i skutecznie wypierają tradycyjne oświetlenie. Poza tym, że nowoczesne naświetlacze LED charakteryzuje wysoka skuteczność świetlna, mają też wiele innych zalet. Dzięki temu naświetlacze LED z powodzeniem można umieszczać na zewnątrz. Sprawdzają się one również w pomieszczeniach, a także w sytuacjach niecodziennych. 

Nasz sklep z produktami LED ma w ofercie naświetlacze LED o różnej mocy. To pozwoli Ci dopasować oświetlenie do potrzeb. Natomiast wysoka jakość urządzeń zagwarantuje ich długie i bezawaryjne działanie.

NAŚWIETLACZE LED

Filtruj według

Kolor

Moc

Barwa

20 W
3 lata
Cena 98,40 zł

Prezentowane przez nas naświetlacze firmy OSRAM 20W w kolorze białym i czarnym, to doskonała alternatywa dla oświetlenia halogenowego. Wysoka klasa szczelności IP65 oraz duża wytrzymałość sprawiają, że naświetlacze są wyjątkowo odporne na trudne warunki atmosferyczne. Prosta, jednocześnie ...

50W
3 lata
Cena 193,11 zł

Prezentowane przez nas naświetlacze firmy OSRAM 50W w kolorze białym i czarnym, to doskonała alternatywa dla oświetlenia halogenowego. Wysoka klasa szczelności IP65 oraz duża wytrzymałość sprawiają, że naświetlacze są wyjątkowo odporne na trudne warunki atmosferyczne. Prosta, jednocześnie ...

Naświetlacze LED - na co zwrócić uwagę wybierając naświetlacz LED?

Naświetlacze LED to urządzenia, które dają szereg możliwości zastosowania. Dlatego też kupując naświetlacz LED warto najpierw sprecyzować jaką funkcję będzie spełniał. Tak jak wspomnieliśmy, ten rodzaj oświetlenia bez problemu można stosować w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Funkcje jakie będzie spełniał też mogą być różne. W zasadzie można je podzielić na profesjonalne, praktyczne oraz dekoracyjne. Profesjonalny naświetlacz LED o dużej mocy sprawdza się jako oświetlenie dużych pomieszczeń i przestrzeni (boisk, stadionów, terenów budów, parkingów, przejść podziemnych). Te o mniejszej mocy znajdują zastosowanie w eksponowaniu budynków światłem. Natomiast naświetlacze LED o małej mocy przydają się w życiu codziennym. Wysokiej jakości naświetlacze zdają również egzamin w branży reklamowej do podświetlania reklam wielkoformatowych i billboardów.

Niezależnie od tego, jaką rolę będzie spełniał naświetlacz LED istotne jest sprecyzowanie obszaru oświetlenia. Na tej podstawie znacznie łatwiej jest dobrać odpowiedni naświetlacz LED, a dokładnie jego moc. Dzięki temu można mieć gwarancję, że w 100% spełni swoje zadanie. Nie będzie zbyt słaby, to skutkuje niedoświetleniem. Nie będzie również świecił zbyt intensywnie. To z kolei generuje niepotrzebne dodatkowe koszty. Oczywiście moc naświetlacza LED jest tylko jednym z kilku parametrów, które należy wziąć pod uwagę kupując urządzenie. Dla wielu osób może mieć znaczenie np. kolor naświetlacza. Jednym będzie potrzebny czarny naświetlacz LED, z kolei ktoś inny wybierze biały naświetlacz LED.

Naświetlacze LED i ich temperatura barwowa

Z pewnością większe znaczenie niż kolor obudowy naświetlacza, ma kolor światła, który emituje. Określany jest on nazwą temperatura barwowa. Dokładniej rzecz ujmując precyzuje ona jak ciepłe jest światło. Jak dobrać temperaturę barwową naświetlacza LED? Im więcej Kelwinów mają diody naświetlacza, tym jego światło jest chłodniejsze i bielsze. Mniejsza liczba Kelwinów to światło cieplejsze, które barwa jest żółta.

Temperatura barwowa w uproszczeniu dzieli się na:

* 2200 - 3500 Kelwinów - światło najbardziej zbliżone do koloru tradycyjnej żarówki.

* 4000 - 4500 Kelwinów - światło określane białą dzienną barwą i jest uznawane za uniwersalne.

* 4600 - 11000 Kelwinów - światło o najchłodniejszej barwie LED, a jego barwa wpada w delikatne niebieskie odcienie.

Naświetlacze LED dające światło żółte tworzą przyjemną atmosferę i często używane są tam, gdzie oczekuje się przytulnego klimatu. Z kolei chłodniejsza barwa światła dobrze wpływa na samopoczucie w miejscach pracy.

Najważniejsze zalety naświetlaczy LED

Najnowsze technologie już dawno podbiły branżę oświetleniową. Oświetlenie nowej generacji to rozwiązania wydajniejsze i zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska i ludzi. Znaczenie zrównoważonych instalacji oświetleniowych jest nie tylko modne, ale też coraz częściej wymagane. Dlatego też energooszczędne naświetlacze LED bezkompromisowo wypierają inne rodzaje oświetlenia. Coraz więcej firm i gospodarstw domowych rezygnuje z konwencjonalnego oświetlenia na rzecz oświetlenia ledowego. Wpływa na to kilka czynników, a dokładniej decydują o tym zalety oświetlenia LED. Naświetlacze LED są wybierane ponieważ:

* Nowoczesne naświetlacze LED to oszczędność. Energooszczędne naświetlacze LED dzięki zastosowaniu diod wysokiej klasy są bardzo wydajne. Zużywają mało energii, a emitują dużo światła.

* Wysokiej jakości naświetlacze LED o wysokiej klasie szczelności IP są odporne na różne warunki atmosferyczne (deszcz, mróz), dzięki czemu z powodzeniem stosowane są w projektach zewnętrznych.

* Trwała, ale lekka konstrukcja odporna jest także na działania mechaniczne i pozwala na wszechstronne zastosowanie naświetlaczy LED.

* Minimalistyczny design naświetlaczy to możliwość wkomponowywania urządzenia w sposób estetyczny nie zakłócając charakteru miejsca czy przestrzeni.

* Energooszczędne naświetlacze LED są także przyjazne dla środowiska. Oświetlenie ledowe jest wolne od toksycznych pierwiastków i nie zawiera ołowiu, rtęci ani szkła. Ten rodzaj oświetlenia zmniejsza również emisję dwutlenku węgla, co jest niezmiernie istotne dla środowiska. 

* Inteligentne czujniki i funkcje monitorowania pozwalają na zwiększenie oszczędności energii, wydłużając żywotność instalacji oświetleniowej.

W ofercie Optoplast posiadamy energooszczędne naświetlacze LED. Wybierając naświetlacz LED warto jest przeanalizować potrzeby i parametry zasilacza. Jeśli nie masz pewności, czy dany naświetlacz LED będzie odpowiedni, nasi handlowcy odpowiedzą na pytania i profesjonalnie doradzą. W naszym sklepie znajdziesz też inne produkty LED renomowanych producentów, m.in.: zasilacze LED, sterowniki LED, taśmy LED.  

Zapraszamy do współpracy!